ליצירת קשר

השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

 

052-7734099


  דף הבית > איך מתקנים חור באמבטיה?

  איך מתקנים חור באמבטיה?

  רחצה באמבטיה היא חוויה מפנקת מאוד. אמנם לא תמיד יש לנו זמן להתרווח, לתת למים החמים לעטוף אותנו בשלווה ולהתנתק מכל טרדות היומיום – אבל כשזה קורה, קשה לצאת מהמים ואנחנו רוצים למשוך את ההנאה עוד ועוד. חור באמבטיה כמובן מונע מאיתנו ליהנות ממנה ומחייב טיפול מקצועי במיוחד, כך שהבעיה לא תחזור על עצמה.

  בעמוד זה תמצאו מידע לגבי אפשרויות תיקון חורים באמבטיה והדרכים השונות לעשות זאת. בכל מקרה הדגש המרכזי והחשוב ביותר הוא לפנות לחברה מקצועית ו-ותיקה בתחום.

  הסוגים השונים של האמבטיות והגורמים להיווצרות חורים

  כדי להבין כיצד מתבצע תיקון חור באמבטיה, כדאי קודם כל לדעת מהם הסוגים השונים של האמבטיות בארץ, וגם מדוע בעצם נוצרים חורים.

  איפה נוצרים חורים באמבטיות פח?

  סוג אחד הוא אמבטיות פח. היתרון העיקרי הוא המשקל הקל, וגם המחיר נוח. הבעיה העיקרית של אמבטיות אלה היא שכל פגיעה בציפוי האמייל הדק (מילימטר אחד בלבד) חושף את הפח למים, והתוצאה: קורוזיה. החלודה עלולה להוביל לחורים של ממש, בעיקר באזור שסביב פתח היציאה של המים וגם בדפנות החיצוניות.

  הגורם העיקרי להיווצרות חור באמבטיה אקרילית

  סוג שני, נפוץ הרבה יותר הוא האמבטיות האקריליות. אמבטיות אלה מבוססות על פולימרים ספציפיים שאותם מחממים ויוצקים לתבנית בצורת המיכל הגדול שבו אנחנו נוהגים להתרחץ. חשוב להניח אמבטיה אקרילית בתוך מסגרת מתאימה כדי לספק לה את התמיכה ההכרחית. כמו כן יש צורך בחיזוק החלק התחתון, מבחוץ, בשכבת פיברגלס. היתרון המשמעותי של אמבטיות אלה הוא שהן לא מחלידות – אבל גם בהן עלולים להיווצר חורים, בעיקר עקב נפילת חפצים (לאו דווקא כבדים) על המשטח הרגיש. אם האמבטיה לא חוזקה כפי שצריך או לא נתונה בתוך מסגרת נכונה, הסיכון לשבר ולחורים גדל.

  אמבטיות יצוקות

  סוג שלישי, שכבר כמעט ולא קיים, הוא אמבטיות מברזל יצוק. באופן טבעי מדובר באמבטיה עמידה מאוד מבחינת החוסן, אבל הבעיה היא שהן רגישות לחומרי ניקיון. מאחר שחומרים עכשוויים מתאפיינים במקרים רבים בחומציות גבוהה, ציפוי האמייל הולך ונשחק ובשלב מסוים הפגיעה האסתטית גם מקשה על השימוש באמבטיה ואפילו עלולה להוביל לחור.

  איך מתקנים חור באמבטיה?

  איך מתקנים חור באמבטיה?

  הפתרון הנכון נקבע בהתאם לסוג האמבטיה, גודל החור, הגורמים לו וגם מצב חדר הרחצה באופן כללי.

  עבור אמבטיית פח, נדרש תיקון חור חלודה באמבטיה. השלב הראשון יהיה ניקוי יסודי של החלודה, וזאת משום שאם חלק ממנה יישאר הוא ימשיך להתפשט גם אחרי תיקון החור ובעצם ייצור חור חדש. לאחר מכן סותמים את החור, למשל באמצעות לוח ברזל שנחתך למידות המדויקות, ומצפים את האזור באמייל.

  עבור אמבטיה אקרילית אפשרות אחת היא סתימת החור עם פיברגלס או פוליאסטר. לאחר מכן יש ללטש ולשייף את האזור ואם תרצו לשמר מראה אחיד יתבצע גם ציפוי מחודש – באמצעות התזת חומרי יסוד (על כל האמבטיה) ומספר שכבות של ציפוי אקרילי (גם כן כמובן על כל האמבטיה). השלב האחרון הוא המתנה לייבוש מלא, שאורך 24-48 שעות בדרך כלל.

  עוד אפשרות היא הלבשת אמבטיה – כלומר הלבשה של מיכל חדש על זה הקיים, כשכמובן תכנון האמבטיה החדשה חייב להיות מדויק לגמרי כדי שאפשר יהיה להניח אותה על זו הקיימת. בין שני המיכלים נדרש איטום מלא. היתרון הוא שאתם מקבלים אמבטיה חדשה לגמרי, ובדרך כלל גישה זו מומלצת כשהחורים גדולים יחסית או כשהאמבטיה במצב בעייתי באופן כללי.

  בכל מקרה של חור ושל תיקון אמבטיה מחיר העבודה הוא כמובן שיקול מרכזי בהחלטה – אבל חשוב לזכור גם את התועלת, ולכן לבחור חברה לא רק לפי המחיר אלא גם על סמך הניסיון, המקצועיות והאחריות על השירות.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

   

  052-7734099


   ליצירת קשר

   השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

    

   052-7734099


    קידום אתרים בגוגלּ קידום אתרים בגוגלּ