ליצירת קשר

השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

 

052-7734099


  דף הבית > חידוש כיורים

  חידוש כיורים

  כיור, כמו כל מוצר, נוטה להישחק עם הזמן. תורמים לכך גם הרטיבות בתוכו וסביבו, גם העובדה שהציפוי עלול להישחק עקב הנחת חפצים חדים ו/או חמים בתוך הכיור וגם הלכלוכים הרבים מכל הסוגים שפוגעים בו לאורך השנים. חידוש כיורים הוא תהליך יעיל שמספק תוצאות מרשימות מאוד וכדאי להכיר אותו.

  איזה כיורים אפשר לחדש?

  חידוש כיור הוא אופציה אפשרית עבור כיור שמותקן במטבח, כיורים בחדרי רחצה, בחדרי שירותים ובעצם בכל מקום שבו מותקן כיור בבית או בעסק. גם מבחינת החומרים שמהם עשויים הכיורים החידוש רלוונטי לכל הסוגים ובפרט לכיורי החרס, הפורצלן והאקריל.

  למה כדאי לחדש כיור במקום להחליף אותו?

  כל הכיורים, מושקעים ככל שיהיו, מתיישנים השנים. גם כשמקפידים לנקות אותם עם חומרים מתאימים, נזהרים לא להרוס את הציפוי עם כלים כבדים ובאופן כללי שומרים עליהם – התהליך יהיה כמובן איטי יותר, אבל בשלב מסוים הכיור כבר ייראה מוזנח ומלוכלך.

  אף אחד לא רוצה כמובן להשתמש בכיורים לא נקיים ולא נעימים לעין, ולכן נדרשת פעולה. אופציה אחת היא התקנת כיור חדש – אבל פעולה זו כרוכה באופן טבעי בשליפת הכיור הקיים מהמיקום הנוכחי שלו בתוך משטח העבודה של המטבח או המשטח בחדר הרחצה. כדי לעשות זאת נדרשת עבודה בהיקף נרחב למדי, ההוצאה הכספית בהתאם ויש גם מקרים שבהם נגרם נזק בלתי הפיך לשיש או לארונות שמתחת ובסביבת הכיור.

  לעומת זאת חידוש – ובפרט אם הוא מבוצע ע"י מומחים בעלי ניסיון רב בביצוע עבודות חידוש לכלים סניטריים – ניתן להשלים תוך כשעתיים, בהוצאה כספית מינימלית וללא סכנת פגיעה במרכיבים אחרים בחדר.

  חידוש כיורים

  הלבשת כיור

  הדרך היעילה ביותר לחדש כיור היא להלביש עליו כיור חדש. בדרך כלל אין טעם לנסות לצפות את הכיור הקיים משום שחרסינה לא מאפשרת היצמדות טובה של חומרים אחרים אליה. הכיור החדש שמולבש על זה הקיים יהיה כמובן מעט קטן יותר, אבל ההפרש לא מאוד משמעותי. הוא יהיה עשוי מחומרים מתקדמים, ומחוזק בסיבים של זכוכית – ולכן יהיה עמיד מאוד, כולל בפני חומרי ניקוי עוצמתיים.

  איטום סדקים בכיור ישן

  בחלק מהמקרים פעולת החידוש היא בעיקר איטום סדקים שנוצרו – בכיור עצמו או בנקודות החיבור שלו למשטח שבו הוא מונח. כשזה המצב, חשוב לטפל בכך מיד, בגלל שכל סדק, כולל מזערי, עלול לגרום לרטיבות קפילארית – הגעה של מים אל הקירות, הריצוף ואפילו לחלחל אל שכנים. סכנה נוספת היא עובש, ולכן אם לא תטפלו מיד בסדק בסופו של דבר הנזק יהיה גדול בהרבה וכך גם עלות התיקונים ההכרחיים.

  ישנם מספר חומרים שמשמשים לאיטום סדקים בכיור. חלק מהחומרים שקופים וחלק מהלבנים, והבחירה היא בעיקר בהתאם למיקום הסדק ולאסתטיות הרצויה. אחרי שמורחים את החומר עוברים עליו עם אצבע רטובה כדי לוודא מילוי מלא של המקום ומפלס אחיד.

  חידוש חדר הרחצה

  חידוש כיור בחדר הרחצה הוא הזדמנות לבחון את המראה הכללי של החלל, ולשקול לרענן אותו באופן כללי. בפרט מומלץ לעשות זאת כשיש אמבטיה שכבר התיישנה ואולי יש בה כתמים של חלודה, עובש ואחרים.

  גם חידוש אמבטיה אפשרי בלי להחליף אותה, באמצעות הלבשה של מיכל חדש, מחומרים עכשוויים ובגוון מרשים. במקרים אלה חשוב להשתמש בחומר איטום נגד בקטריות וכן בפוליאוריטן מוקצף בין האמבטיה הישנה לחדשה לטובת בידוד מיטבי.

  אופציה נוספת לחדש את המראה של החלל בלי שיפוץ חדר האמבטיה – שמחייב השבתה של החדר למספר ימים וכרוך גם בהוצאה כספית משמעותית – היא ציפוי אמבטיה. במקרה כזה תוכלו תוך מספר שעות עבודה להעניק לאמבטיה מראה חדש באמצעות התזת חומר אקרילי, בכל גוון שתרצו, על האמבטיה הקיימת – לאחר שעברה ליטוש וחיטוי שמבטיחים מראה חלק וניקיון מוחלט.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

   

  052-7734099


   ליצירת קשר

   השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

    

   052-7734099