ליצירת קשר

השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

 

052-7734099


  דף הבית > כיצד מטפלים בבעיות חלודה באמבטיה?

  כיצד מטפלים בבעיות חלודה באמבטיה?

  מים הם האלמנט החזק ביותר על פני כדור הארץ. הם גם מקור החיים של כולנו, וגם בעלי יכולת לחלחל ולהגיע לכמעט כל מקום. כשמים נמצאים במקום שבו הם לא אמורים להימצא, הנזק עלול להיות משמעותי. בפרט מוכרת לנו תופעת החלודה – כשהמים מצליחים לפורר גם חומרים חזקים מאוד.

  בכל מקום שיש בו כתמי חלודה, ומתחת להם ריקבון והתפוררות ברמה כזו או אחרת, חשוב לטפל באופן מידי – משום שהקורוזיה עלולה להתפשט במהירות רבה. במיוחד כך הדבר כשמדובר על בעיית חלודה באמבטיה ישנה.

  מדוע נוצרת חלודה באמבטיה?

  אמבטיה היא מקום מועד לפורענות מבחינת קורוזיה – התהליך שמייצר את החלודה (ושאגב, נקרא בעברית שיתוך). הסיבה לכך היא כמובן השימוש הנרחב במים בחלל היחסית קטן. בנוסף יש מקרים רבים שבהם אין אוורור מספיק בחדר הרחצה ולכן הרטיבות לא מתאדה – והסיכון לחלודה גדל.

  עוד כדאי לזכור שהאמבטיות שמותקנות בחדרי הרחצה בדירות ובבתים שלנו הן בדרך כלל ישנות, ואפילו מאוד. עם השנים חומרי האיטום נחלשים והמים מתחילים לחלחל למקומות שבהם הם לא אמורים להימצא. התוצאה: כתמי חלודה מכוערים שמקנים לאמבטיה מראה מלוכלך ומוזנח, ובוודאי לא כזה שמזמין רביצה נינוחה בתוכה.

  ללא טיפול מקצועי, החלודה עלולה להתפשט ובסופו של דבר הנזקים יהיו חמורים במיוחד – ולכן כדאי להקדים תרופה למכה, ולמצוא פתרון.

  כיצד מטפלים בבעיות חלודה באמבטיה?

  חומר לתיקון חלודה באמבטיה – פתרונות ביתיים

  אופציה אחת היא לנסות להסיר את כתמי החלודה באמצעים ביתיים פשוטים או חומר לתיקון חלודה באמבטיה. אם מדובר על כתם קטן, ייתכן שתצליחו. הדרך המומלצת היא שימוש בתערובת של מלח ומיץ לימון. מוסיפים כפית גדושה במלח רגיל לכוס שיש בה מיץ מלימון שלם, טובלים בה מטלית נקייה ומורחים את התמיסה על הכתם. משאירים את החומר כשעה ולאחר מכן משפשפים את האזור עם המטלית (כשהיא שוב מכילה את התמיסה).

  אופציה נוספת היא לבצע את הפעולה הנ"ל עם חצי כוס חומץ שבתוכה 2 כפיות מלח. ניתן גם לנסות חומר להסרת חלודה – חשוב לבחור חומר לתיקון חלודה באמבטיה של חברה מוכרת ואמינה, שלא יגרום נזק נוסף.

  החלפת האמבטיה

  ניתן כמובן להחליף את האמבטיה בחדשה. בדרך זו מובטח פתרון מלא לבעיה שכן מן הסתם המיכל החדש יהיה נקי לחלוטין מחלודה. מצד שני, חשוב לקחת בחשבון שהוצאת האמבטיה הקיימת כרוכה בלא מעט עבודה. בחלק מהמקרים אין ברירה אלא לפרק חלק מהריצוף ו/או חלק מחיפוי הקיר, הניתוק מהצינורות עלול גם הוא להפוך את הפרויקט למורכב יותר ויש גם מקרים שבהם תתרחש נזילה שעלולה להגיע גם לשכנים.

  בהתאם כדאי תמיד לשקול קודם כל את האופציה של תיקון אמבטיה חלודה.

  איך מתקנים חורים של חלודה באמבטיה ישנה?

  השלב הראשון של תיקון חור חלודה באמבטיה הוא ניקוי כל החלודה הקיימת. חשוב להקפיד על ניקוי יסודי, מפני שאם עדיין יהיו שאריות של חלודה אחרי העבודה היא תתחיל להתפשט מחדש ולכרסם באמבטיה. השלב השני הוא הוצאת כל החלקים הרקובים שמתחת לכתמים הדוחים. גם את השלב הזה חשוב לבצע ביסודיות, כדי שהחידוש יהיה מושלם.

  לאחר שני השלבים הנ"ל החור – שהוא תוצאה של קורוזיה בפח שמתחת לציפוי של האמבטיה – גלוי לעין, ואפשר לסתום אותו. התיקון מבוסס על פלטת ברזל במידות המדויקות שאוטמות את החור – גם כשמדובר על חור במיכל עצמו וגם כשמדובר על חורים בדפנות האמבטיה.

  לאחר מילוי החור, צובעים את האמבטיה כדי לספק מענה גם להיבט האסתטי. בכל מקרה חשוב להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומנוסות מאוד.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

   

  052-7734099


   ליצירת קשר

   השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

    

   052-7734099


    קידום אתרים בגוגלּ קידום אתרים בגוגלּ