ליצירת קשר

השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

 

052-7734099


  דף הבית > משפצים את חדר האמבטיה והתגלתה נזילה תוך כדי? כך תפעלו

  משפצים את חדר האמבטיה והתגלתה נזילה תוך כדי? כך תפעלו

  מרביתנו עוברים במהלך חיינו שיפוץ אחד או שניים. במהלך שיפוץ ייתכן ונרצה לנצל את ההזדמנות ולשפץ גם את חדר האמבטיה שלנו גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה אסתטית. פעמים אחדות, בזמן השיפוץ יכולה להיווצר נזילה שתגרום לרטיבות וליצירת נזק לרכוש שלנו ושל שכנינו.

  הבעיה נובעת מכך ששיפוץ חדר האמבטיה הוא תחום רגיש ובעייתי יותר משיפוץ שאר חדרי הבית. הסיבה לכך היא שמדובר בחדר עם צנרת אשר עוברת בין קירות הבית. עבודה לא מקצועית עלולה להתפתח בעתיד לבעיות של נזילה כתוצאה מחוסר איטום עד כדי הצפה של ממש.

  כיצד נזהה שמדובר בנזילה?

  הרמזים הראשונים לנזילה יהיו כתמי המים עקב הרטיבות על תקרת השכן מתחתינו. לפעמים מדובר בתקרה לחה ורטובה ולפעמים נוכל לצפות בטפטוף מתמשך מהתקרה. כל אלו הם סימנים לכך שקיימת נזילת מים שיש לטפל בה בדחיפות. הסכנה נובעת מכך שכאשר התקרה אוגרת לחות ומים במשך זמן רב, עלול להתפתח עובש והצטברות נוזלים שעלול לגרום לקריסה של התקרה עקב היחלשות המבנה.

  זיהוי מקור הנזילה

  הצעד הראשון בטיפול ברטיבות הוא מציאת מקור הדליפה שכן איננו יכולים להתחיל לתקן נזילת מים עד שלא נדע מה מקור הנזילה. לעיתים קיימות נזילות קלות שנוכל למצוא ואף לתקן באופן עצמאי. כך לדוגמא, במידה וקיימת נזילה בכיור, כל שיש לעשות הוא לפתוח את ברז המים ולבחון האם המים נוזלים מתחת לכיור.

  במקים מורכבים יותר, ייתכן שהנזילה נובעת בגין ריקבון בצינורות או אפילו מפגיעה באחד הצינורות במהלך השיפוץ. בחלק גדול מהמקרים לא נוכל לזהות את מקור הנזילה באופן עצמאי ולכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע, שבאמצעות המכשור הנכון יוכלו לזהות באופן מהיר ויעיל את מקור הנזילה.

  אז מה ניתן לעשות?

  חשוב להבחין בין נזילות הנגרמות כתוצאה מאיטום לקוי לבין נזילות בצנרת עצמה. במידה והאיטום בחדר האמבטיה אינו תקין, ניתן לפרק את המקלחון או האמבטיה ולבודד אותם שוב עם חומרי בידוד מתאימים. לעומת זאת, אם הנזילה היא בשל ריקבון בצינורות, התיקון הנפוץ הוא החלפת הצינורות עד הברז הראשי. גם במקרים של פגיעה בצינורות במהלך שיפוץ חדר האמבטיה ייתכן שנאלץ להחליף צנרת, ולכן יש לבחור באנשי מקצוע נכונים שיפתרו את הנזילה במינימום זמן ובעלות כספית נמוכה טרם התגברות הנזק.

  תפקידם של אנשי המקצוע הוא להשתמש בציוד מיוחד לאיתור נזילות. ברשותם של אנשי האינסטלציה ציוד חדשני העובד על גלי אינפרא אדום או גלי רדיו המסוגלים לאתר נזילה חבויה בעומק הקיר. לאחר גילוי הנזילה יש לבצע תיקון נקודתי של הצנרת או החלפה של כלל הצנרת. ניתן לבצע חידוש ושיקום צנרת ללא חפירה (שיטת השרוול) או באמצעות ייבוש תת רצפתי כך שלאחר מכן, הנזילה תיפסק ונוכל לחזור לשימוש סדיר בחדר באמבטיה, למאתר נזילות מומלץ הקליקו.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

   

  052-7734099


   ליצירת קשר

   השאירו פרטים עכשיו או צרו קשר

    

   052-7734099